شنبه, 04 خرداد 1398

زیر پوست حوزه

پذیرش حوزه علمیه بدون آزمون ورودی

شنیده شده است علاقمندانی که نتوانسته اند در آزمون کتبی ورودی حوزه علمیه شرکت کنند می توانند با مراجعه به مدرسه مورد نظر و با موافقت مدیر مدرسه پذیرش شوند البته بشرط معدل نسبتا خوب و قبولی در آزمون شفاهی.


افزودن نظر » ادامه مطلب...

اخبــار حــوزه

آیت الله موسوی نژاد درگذشت

*آیت الله سید محمد موسوی نژاد (متولد دهم دیماه سال 1310 هجری شمسی) در مشهد به دنیا آمد پس از گذراندن دروس مقدمات و سطح و چند سالی درس خارج فقه و اصول شیخ هاشم قزوینی، شیخ مجتبی قزوینی، آیت‌الله میلانی، میرزاجوادآقا تهرانی و آیت الله مروارید حاضر شد سپس برای ادامه تحصیل به نجف اشرف هجرت کرد و در دروس مانند آیت‌الله العظمی خوئی و آیت الله العظمی شاهرودی شرکت کرد.   *وی در سال 1349 به توصیه، حمایت و راهنمایی میرزاجوادآقا تهرانی مدرسه‌ علمیه‌‌ای در انتهای کوچه چهارباغ برای تربیت و تحصیل طلاب به سبک و سیاق متفاوت و منحصر به راه انداخت. طلاب فاضل و برجسته‌ای تحت مدیریت مستقیم ایشان در این مدرسه که بعدها به نام ایشان شهرت یافت مدارج علمی حوزه را در کنار درس اخلاق و عقاید و احکام گذرانده‌اند   *توجه به مسائلی اخلاقی و معنوی، انس با آداب، ادعیه و قرآن و اهتمام به نماز شب و نوافل در کنار توجه گسترده وخاص به دروس در کنار تحقیق و تفحص و...

معرفی کتاب

جریان‌های فکری در حوزه معاصر قم

«جریان یا جریان‌های فکری در حوزه معاصر کدام‌اند؟ ویژگی‌های آنها کدامند؟ چه کسانی آنها را نمایندگی می‌کنند؟ مبانی فکری این جریانها چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند؟ جریانهای فکری در حوزه معاصر در چه سطوحی فعالیت می‌کنند...


ادامه مطلب...

پذیرش طلاب برای دوره «فقه سیاسی با گرایش فقه الحکومه»

ه گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) از میان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم؛ که درصدد تدوین رساله سطح چهار، و یا شرکت در دکتری دانشگاهی هستند؛ جهت برگزاری دوره آموزشی با موضوع «اندیشه اجتماعی معاصر مسلمین» و «فقه سیاسی با گرایش فقه الحکومه» برای ترم دوم سال تحصیلی 93-94 پذیرش به عمل می‌آورد.

بنا به این گزارش؛ شرایط پذیرش: برخورداری از مدرک و یا مطالعات در گرایش‌های علوم سیاسی، اجتماعی و فلسفه در حد سطح 3 و یا کارشناسی ارشد، قبولی در مصاحبه علمی، تعمد در مصاحبه علمی و تعهد گذراندن واحدهای آموزشی اعلام‌شده است.

امتیازات این دوره آموزشی؛ شامل؛ تقویت توانمندی علمی در جهت تأمین نیازهای معرفتی در حوزه اجتماعی معاصر جهان اسلام، استفاده از اساتید فاضل جهت تدریس، راهنمایی و مشاوره، تأمین منابع کتابخانه‌ای و اینترنتی، اولویت در پذیرش دکتری دانشگاه باقرالعلوم (ع) ذکرشده است.

مدارک لازم برای ثبت‌نام در دوره‌ها عبارت‌اند: از تصویر شناسنامه، دو قطعه عکس، تصویر مدرک تحصیلی سطح سه یا کارشناسی ارشد از تاریخ اول تا بیستم آذرماه جاری از ساعت 15 الی 18 به پردیسان، بلوار دانشگاه انتهای بلوار، موسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا (ع) طبقه همکف اداره آموزش مراجعه نمایند و یا با شماره‌های 32136605 الی 32136696 تماس حاصل نمایند.

انتهای پیام 16/313