شنبه, 04 خرداد 1398

زیر پوست حوزه

پذیرش حوزه علمیه بدون آزمون ورودی

شنیده شده است علاقمندانی که نتوانسته اند در آزمون کتبی ورودی حوزه علمیه شرکت کنند می توانند با مراجعه به مدرسه مورد نظر و با موافقت مدیر مدرسه پذیرش شوند البته بشرط معدل نسبتا خوب و قبولی در آزمون شفاهی.


افزودن نظر » ادامه مطلب...

اخبــار حــوزه

آیت الله موسوی نژاد درگذشت

*آیت الله سید محمد موسوی نژاد (متولد دهم دیماه سال 1310 هجری شمسی) در مشهد به دنیا آمد پس از گذراندن دروس مقدمات و سطح و چند سالی درس خارج فقه و اصول شیخ هاشم قزوینی، شیخ مجتبی قزوینی، آیت‌الله میلانی، میرزاجوادآقا تهرانی و آیت الله مروارید حاضر شد سپس برای ادامه تحصیل به نجف اشرف هجرت کرد و در دروس مانند آیت‌الله العظمی خوئی و آیت الله العظمی شاهرودی شرکت کرد.   *وی در سال 1349 به توصیه، حمایت و راهنمایی میرزاجوادآقا تهرانی مدرسه‌ علمیه‌‌ای در انتهای کوچه چهارباغ برای تربیت و تحصیل طلاب به سبک و سیاق متفاوت و منحصر به راه انداخت. طلاب فاضل و برجسته‌ای تحت مدیریت مستقیم ایشان در این مدرسه که بعدها به نام ایشان شهرت یافت مدارج علمی حوزه را در کنار درس اخلاق و عقاید و احکام گذرانده‌اند   *توجه به مسائلی اخلاقی و معنوی، انس با آداب، ادعیه و قرآن و اهتمام به نماز شب و نوافل در کنار توجه گسترده وخاص به دروس در کنار تحقیق و تفحص و...

معرفی کتاب

جریان‌های فکری در حوزه معاصر قم

«جریان یا جریان‌های فکری در حوزه معاصر کدام‌اند؟ ویژگی‌های آنها کدامند؟ چه کسانی آنها را نمایندگی می‌کنند؟ مبانی فکری این جریانها چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند؟ جریانهای فکری در حوزه معاصر در چه سطوحی فعالیت می‌کنند...


ادامه مطلب...

ثبت نام دوره زبان‌های خارجی دانشگاه باقرالعلوم(ع)

دانشگاه باقرالعلوم(ع) از میان برادران و خواهران طلبه برای ترم پاییز 1394 دوره زبان انگلیسی، عربی، فرانسه و آلمانی ثبت نام می‌کند.

علاقه مندان برای ثبت نام می توانند تا 18 شهریور  صبح‌ها از ساعت 9 تا 12 و مکان ثبت نام، پردیسان، انتهای بلوار دانشگاه، دانشگاه باقرالعلوم(ع)، طبقه اول و اتاق 110  مراجعه کنند.

 همچنین مدارک لازم برای ثبت نام، یک قطعه عکس 4×3 جدید، یک برگ تصویر شناسنامه صفحه اول، گواهی حوزوی و برای همسران طلاب، برگ ارزیابی همسر به همراه  تصویر صفحه دوم شناسنامه است.

لازم به ذکر است؛ منابع امتحانی از کتاب‌های زبان عربی و انگلیسی دوره چهارساله دبیرستان است و متقاضیان زبان‌های فرانسه و آلمانی فقط از طریق مصاحبه پذیرفته می‌شوند.

همچنین زمان آزمون، شنبه 21 شهریور ماه جاری  برای خواهران ساعت 8 صبح و برای برادران 10 صبح و محل آزمون در دانشگاه باقرالعلوم(ع) است.

 خاطرنشان می شود: از پذیرفته شدگان نهایی مبلغ پنجاه هزار تومان برای هر ترم، دریافت و در صورت کسب معدل 18، مبلغ فوق برای ترم بعدی منظور خواهد شد.

 داوطلبان  شرکت در این دوره‌ها برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت دانشگاه باقرالعلوم(ع) به آدرس www.bou.ac.ir مراجعه کنند.