شنبه, 04 خرداد 1398

زیر پوست حوزه

پذیرش حوزه علمیه بدون آزمون ورودی

شنیده شده است علاقمندانی که نتوانسته اند در آزمون کتبی ورودی حوزه علمیه شرکت کنند می توانند با مراجعه به مدرسه مورد نظر و با موافقت مدیر مدرسه پذیرش شوند البته بشرط معدل نسبتا خوب و قبولی در آزمون شفاهی.


افزودن نظر » ادامه مطلب...

اخبــار حــوزه

آیت الله موسوی نژاد درگذشت

*آیت الله سید محمد موسوی نژاد (متولد دهم دیماه سال 1310 هجری شمسی) در مشهد به دنیا آمد پس از گذراندن دروس مقدمات و سطح و چند سالی درس خارج فقه و اصول شیخ هاشم قزوینی، شیخ مجتبی قزوینی، آیت‌الله میلانی، میرزاجوادآقا تهرانی و آیت الله مروارید حاضر شد سپس برای ادامه تحصیل به نجف اشرف هجرت کرد و در دروس مانند آیت‌الله العظمی خوئی و آیت الله العظمی شاهرودی شرکت کرد.   *وی در سال 1349 به توصیه، حمایت و راهنمایی میرزاجوادآقا تهرانی مدرسه‌ علمیه‌‌ای در انتهای کوچه چهارباغ برای تربیت و تحصیل طلاب به سبک و سیاق متفاوت و منحصر به راه انداخت. طلاب فاضل و برجسته‌ای تحت مدیریت مستقیم ایشان در این مدرسه که بعدها به نام ایشان شهرت یافت مدارج علمی حوزه را در کنار درس اخلاق و عقاید و احکام گذرانده‌اند   *توجه به مسائلی اخلاقی و معنوی، انس با آداب، ادعیه و قرآن و اهتمام به نماز شب و نوافل در کنار توجه گسترده وخاص به دروس در کنار تحقیق و تفحص و...

معرفی کتاب

جریان‌های فکری در حوزه معاصر قم

«جریان یا جریان‌های فکری در حوزه معاصر کدام‌اند؟ ویژگی‌های آنها کدامند؟ چه کسانی آنها را نمایندگی می‌کنند؟ مبانی فکری این جریانها چه تفاوتهایی با یکدیگر دارند؟ جریانهای فکری در حوزه معاصر در چه سطوحی فعالیت می‌کنند...


ادامه مطلب...

تمدید ثبت نام پذيرش آموزش غيرحضوري سطح 2 و 3

طلاب محترم مبلغ یا طرح هجرت یا شاغل یا سرباز طلبه ، كه تاكنون در آموزش غيرحضوري ثبت نام ننموده اند، مي توانند با لحاظ شرايط ذيل ثبت نام نمايند.
الف) زمان ثبت نام تمدید شد:
ثبت نام از  اول مهر ماه 94 تا 15 آبان ماه 94 مي‌باشد. بديهي است به درخواست هايي كه بعد از تاريخ مذكورانجام گيرد ترتيب اثر داده نخواهد شد.
ب) شرایط متقاضیان شرکت در آموزش غیر حضوری
1- اشتغال تمام وقت.
روحانی شاغل: طلبه ای است که اشتغال به وظایف روحانیت در امور دینی در یکی از مناطق یا در یکی از دستگاه ها و نهاد های انقلاب اسلامی داشته باشد.
تبصره: ادامه تحصیل سرباز طلبه در آموزش غیرحضوری بلا مانع می باشد.
2- نداشتن منع قانونی از ادامه تحصیل.
3- فارغ التحصیل سطح‏ یک.
فارغ التحصیل سطح یک: طلبه ای است که امتحانات (کتبی و شفاهی) پایه اول تا ششم را با موفقیت به پایان رسانده باشد.
4- گذراندن تحصيلات دوره سطح1 به طور رسمى و به عنوان طلبه در مدارس حوزوى.
5- انتقال پرونده به یکی از مدارس برگزارکننده آموزش غیرحضوری.
ج) نحوه ثبت نام:
ثبت نام فقط از طريق سايت معاونت آموزش انجام خواهد گرفت، به اين صورت كه طلبه ابتدا وارد پنل شخصي خود شده، لينك معاونت آموزش را انتخاب و از منوی سمت راست بر روی گزینه «ثبت نام آموزش غیرحضوری» کلیک نموده و پس از مطالعه شرایط و آیین نامه ، فرم مربوطه را تکمیل کرده، و درپايان گزينه« ذخیره »درخواست را تأييد كنيد.
د) زمان برگزاري امتحان در اسفند 94  خواهد بود كه برنامه آن متعاقبا اعلام مي گردد.
و) ‌جهت هرگونه سؤال با معاونت آموزش مدیریت استان خود ، تماس حاصل فرماييد.